روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از مسموم سازی آب چاه فلسطینی‌ها ویژه شرب به دست شهرک‌نشینان صهیونیست پرده برداشت.

در این گزارش آمده، در موعد برداشت زیتون در کرانه باختری توسط فلسطینی‌ها، تعرضات شهرک‌نشینان صهیونیست افزایش می‌یابد. در سال‌های اخیر زمان زیبای چیدن زیتون به کابوسی برای فلسطینی‌ها تبدیل شده زیرا روزی بدون حمله شهرک‌نشینان نمی‌گذارد و صبحی نیست که درختان قطع شده یا خالی از میوه زیتون دیده نشود.

بر اساس آمار سازمان ملل در سال ۲۰۲۱ ، هشت هزار درخت زیتون به دست شهرک‌نشینان نابود شده و میوه این درختان را نیز دزدیده‌اند.

در ادامه گزارش هاآرتص آمده، شهرک‌نشینان می‌دانند که اگر اقدام به سرقت میوه، سوزاندن یا از ریشه درآوردن درخت زیتون بزنند هیچ مجازاتی ندارند زیرا ارتش رژیم صهیونیستی نیز از آنها می‌ترسد و همیشه حمایتشان می‌کند.

این روزنامه افزود، از جمله خشن‌ترین اقدام شهرک‌نشینان در حق فلسطینی‌ها این بود که تعدادی از آنها لاشه گوسفند در داخل چاه آب یک فلسطینی به نام «ابراهیم صلاح» در روستای «فرعتا» در نزدیکی شهرک صهیونیستی «آرئیل» انداخته بودند تا آب آشامیدنی این چاه را مسموم کنند.

شهرک‌نشینان پسر این پیرمرد فلسطینی به نام «باسل» را طوری زدند که به بیمارستان منتقل و دچار معلولیت دائمی شد.

این روزنامه افزود، صلاح از سال ۲۰۰۲ تاکنون هیچ آرامش و امنیتی در فصل برداشت زیتون نداشته است، یک بار برای استراحت در زمین خود نشسته بوده و یک زن شهرک‌نشین شکایت می‌کند که بوی ماهی اذیتش می‌کند و از ارتش اسرائیل می‌خواهد او را دور کند. بار دیگر در حال استراحت برای نوشیدن قهوه بوده که شهرک‌نشنیان معترض می‌شوند و اجازه استراحت به وی داده نمی‌شود.

در ادامه این گزارش آمده، مزرعه صلاح در نزدیکی مزرعه «جلعاد» صهیونیست‌ها قرار داد و وی برای رفتن به سر زمین خود باید از پیش با ارتش رژیم صهیونیستی هماهنگی کند.

یکبار صلاح وقتی به زمین خود می‌رسد، می‌بیند که محصول ۵۰ درخت ۷۰ ساله چیده شده، وی تاکنون ۲۷ بار شکایت کرده اما بی‌فایده بوده است. این پیرمرد و همسرش هنگام بازگشت به خانه در فصل برداشت زیتون همواره با کمین شهرک‌نشینان صهیونیست و آزار و اذیت آنها روبرو می‌شوند.